Salon Myška

Zábaly

  • Parafínový
  • Čokoládový
  • Medový
  • Solný (detoxikační)

Zábal dodá nohám, rukám a nehtům potřebnou hydrataci a má velmi příjemné relaxační účinky

 

Parafínový zábal

Parafín je speciální vosk obohacený o vitamín E. Vyniká svou schopnost zadržovat teplo. Používá se k léčebným i kosmetickým účelům. Parafínový zábal prokrvuje pokožku, prohřívá svaly, uvolňuje ztuhlé a bolestivé klouby, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. Změkčuje také ztvrdlou kůži a pomáhá při odstraňování celulitidy.  Jeho účinky jsou zdravotní i estetické. Během působení parafínu dochází k uvolnění svalů a kloubů a právě proto se parafínové zábaly používají jako součást rehabilitační léčby. Jedná se o lokální termoterapii (termoléčbu), která se běžně aplikuje i v lázních a rehabilitačních zařízeních. Zvýšením prokrvení kůže lépe absorbuje minerály obsažené

 v parafínu. Parafínové zábaly působí blahodárně na nervovou soustavu (na dlaních a chodidlech jsou nervová zakončení buněk), cítíte se po nich uvolněně. Po zábalu jsou ruce a nohy velmi dobře odpočinuté a samozřejmě se dostavuje také vysoký kosmetický efekt. Ruce a nohy jsou hladké, hebké, sametové, zbavené odumřelých buněk a suchých šupinek kůže.

 

Čokoládový zábal

Čokoládový zábal je výborný na vyhlazení a zkrášlení pokožky, celulitidy, získání dobré nálady, odplavení toxických látek a uvolnění ztuhlých svalů.

Výjimečnost čokolády byla známa již před více jak 2 000 lety. Tehdy se vědělo že dodává tělu pocit dobré nálady a výrazně omlazuje pokožku. Dnes již víme čím je to způsobeno. Čokoláda obsahuje mnoho užitečných prvků pro lidský organismus. Kakao zabraňuje pronikání volných radikálů. Je harmonizující a jemně stimulující. Theobromin obsažený v kakau působí podobně jako kofein, ale ne tak silně, působí na cévní zakončení v kůži a aktivuje látkovou výměnu. Čokoláda dokáže stimulovat v mozku tvorbu dopamínu a uvolňovat endorfiny a serotonin, zdroje štěstí. Díky čokoládové masáži či zábalu, tělo přes pokožku vstřebává vitaminy, aminokyseliny, minerály, antioxidanty. Má příznivý vliv na činnost srdce a detoxikaci, odplavení nežádoucích a toxických látek.    

 

Medový zábal

Medový zábal je nejen hydratační ale i detoxikační zábal , také silně oživuje a ozdravuje celý organismus a je  vhodný v první řadě při vyčerpání a slabosti v důsledku stresu, stáří nebo onemocnění, při napětí, nervových poruchách a stavech neklidu. Svým detoxikačním působením pomáhá vyčistit celý organismus od usazenin, které v průběhu let nahromadil z životního prostředí, potravy a léků. Je absolutní výživnou bombou pro pokožku celého těla. Je příjemně teplý a krásně hydratuje vysušenou kůži. Působí jako přírodní antibiotikum, zaceluje a hojí praskliny. Také patří mezi zábaly, které nevyvolávají zásadní kožní reakce, naopak zklidňuje. Výborný je po opalování na slunci i v soláriu nebo zase naopak po zimě, kdy je pokožka vysušená. Je to stará osvědčená léčitelská detoxikační metoda. Využívá výborných účinků medu. Dochází tak k odstraňování starých usazenin a jedů až z hloubky tělesných tkání. Med je obohacen řadou důležitých vitamínů (A, C, B1, B2, B6, B12, E,...) a minerálů (hořčík, železo, draslík, vápník,...) i přes všechnu znalost složení, nedokážeme med vyrobit uměle. Med pomáhá především při nezdravém životním stylu, oddaluje stárnutí pleti, chrání a zvlhčuje, vyživuje a čistí.            

Detoxikační solný zábal        

  • Broskev
  • Levandule
  • Zelený čaj
  • Růže
  • Grapefruit